TITLE

DESCRIPTION

Play Fest 2020-2021 Перша книга церковнословʼянською мовою

Перша книга церковнословʼянською мовою

Засновником книгодрукування в Україні став Іван Федоров. У 1574 році у м. Львові він видав першу друковану книгу «Апостол».

Острозька Біблія — перший повний переклад Біблії (як Новий Завіт так і Старий Завіт) церковнослов’янською мовою. Переклад здійснено гуртком учених при Острозькій школі та видано в Острозі 1580-1581 року заходами князя Костянтин-Василя Острозького. Надрукована друкарем Іваном Федоровичем, на папері з філігранями Буської папірні і містить 628 аркушів, з численними заставками, кінцівками та ініціалами.

За обсягом це надзвичайно велике видання, проте завдяки майстерності набору та застосуванню дрібного шрифту книга не видається такою масивною чи незграбною. Надрукована Острозька Біблія форматом в аркуш, двома шпальтами і складається з 1256 сторінок. Текст організований у декілька рахунків у відповідності зі змістом. На аркуші вміщено 50 рядків тексту. При її друкуванні використано 6 різних за розмірами та графікою шрифтів (4 кириличних та 2 грецьких), спеціально виготовлених для цієї книги.

За підрахунками книгознавців,  Острозька Біблія містить 3 240 000 друкованих знаків. Ілюстративне оформлення видання вирізняється стриманістю, продуманістю композиції, художнім смаком. Видання розпочинається із титульного аркуша у гравійованій рамці, на звороті титулу уміщено герб Костянтина Острозького, у кінці книги — друкарську марку Івана Федоровича.

У Києво-Печерській лаврі знаходиться Музей книги і друкарства України, створений у 1972 році. Там зберігаються незвичайні книги (близько 56 тисяч). У музеї можна побачити книги заввишки півтора метри. Але є й такі, розмір яких не перевищує поштової марки.

КОНТАКТИ

м. Київ, 04050

вул. Дегтярівська, 6-А

ст. метро «Лук’янівська»

(044) 483-64- 96