Спеціальний навчально-виховничий комплекс “Пізнайко” створений в 2001 році на базі спеціального дошкільного закладу з багаторічним (з 1962 року) досвідом роботи у вихованні, навчанні та лікування дітей з вадами зору. НВК “Пізнайко” є однією з потужних установ спеціального призначення в Україні та єдиною освітньою установою І ступеню для дітей з порушенням зору в м. Києві».
Сідіропуло Ольга Володимирівна Директор
Робота по адаптації дітей із зоровою патологією, виховання та навчання організовується згідно комплексного клініко-фізіологічного та психолого-педагогічного підходів і здійснюється за наступними напрямками:
створення офтальмо-гігієнічного режиму для відновлення та розвитку зорових функцій
розвиток здорового сприйняття з допомогою корекційпедагогічних засобів
формування навичок просторової орієнтації та координації рухів
рання діагностика дітей із зоровою патологією
оптимізація рухового режимуадаптація до умов дошкільного навчального закладу та до нових видів діяльності в початковій школі
подолання недоліків фізичного розвитку й формування правильних рухів
оптимізація рухового режиму
В установі функціонують 9 груп дошкільного віку (діти з 2-х років), 4 класи початкової школи (1-4 класи).
На навчання та лікування поступають діти з 2-річного віку до 10 років не тільки з Шевченківського району, а й інших районів міста з різними патологіями зору: амбліопія різного ступеню, астигматизм, вроджена катаракта, атрофія зорових нервів, ністагм, збіжна і розбіжна косоокість та інше.
У навчально-виховному закладі діти мають можливість лікуватись, відновлювати зорові функції за допомогою досвідченого медичного персоналу та лікаря-офтальмолога в офтальмологічному кабінеті, фізіотерапевтичному та корекційних кабінетах дефектологічної служби НВК «Пізнайко».
На високому професійному рівні досвідчений лікар-офтальмолог організовує та проводить лікувально-корекційну роботу з дітьми на сучасному офтальмологічному обладнанні: «TOPCON», «Бівізіотренер», «Електроофтальмоскоп з волоконною основою», «Амбліоспектр лазерний АЛ-01», Амбліостимулятор, Рефрактометр, Макулостимулятор, апарат «Радуга», окуляри Панкова та інші.
Інноваційним є використання комп’ютерних програм діагностично-лікувальних та візуальних тренінгів з розвитку бінокулярного зору, лікування амбліопії і косоокості, відновлення зорових функцій.
Програми: «Паттерн», «Стробізмус», «Таблиці Шульте», «Павучок», «Хрестики», «Кільця Ландольта», «Релакс» та багато інших.
Індивідуальна корекційна робота забезпечується вчителями – дефектологами. На корекційних заняттях педагоги використовують сучасні методики та різноманітний дидактичний матеріал спеціального призначення. Корекцією мови дітей успішно займається досвідчені логопеди, які впроваджують власні оригінальні прийоми та методики з урахуванням зорових діагнозів дітей.