Про нас

Сідіропуло Ольга Володимирівна Директор

«Дорогі друзі!

Спеціальний навчально-виховничий комплекс “Пізнайко” створений в 2001 році на базі спеціального дошкільного закладу з багаторічним (з 1962 року) досвідом роботи у вихованні, навчанні та лікування дітей з вадами зору. НВК “Пізнайко” є однією з потужних установ спеціального призначення в Україні та єдиною освітньою установою І ступеню для дітей з порушенням зору в м. Києві».

 

Сідіропуло Ольга Володимирівна
Директор

 

Робота по адаптації дітей із зоровою патологією, виховання та навчання організовується згідно комплексного клініко-фізіологічного та психолого-педагогічного підходів і здійснюється за наступними напрямками:

  • створення офтальмо-гігієнічного режиму для відновлення та розвитку зорових функцій
  • розвиток здорового сприйняття з допомогою корекційпедагогічних засобів
  • формування навичок просторової орієнтації та координації рухів
  • рання діагностика дітей із зоровою патологією
  • оптимізація рухового режимуадаптація до умов дошкільного навчального закладу та до нових видів діяльності в початковій школі
  • подолання недоліків фізичного розвитку й формування правильних рухів
  • оптимізація рухового режиму

В установі функціонують 9 груп дошкільного віку (діти з 2-х років), 4 класи початкової школи (1-4 класи).

 

На навчання та лікування поступають діти з 2-річного віку до 10 років не тільки з Шевченківського району, а й інших районів міста з різними патологіями зору: амбліопія різного ступеню, астигматизм, вроджена катаракта, атрофія зорових нервів, ністагм, збіжна і розбіжна косоокість та інше.

 

У навчально-виховному закладі діти мають можливість лікуватись, відновлювати зорові функції за допомогою досвідченого медичного персоналу та лікаря-офтальмолога в офтальмологічному кабінеті, фізіотерапевтичному та корекційних кабінетах дефектологічної служби НВК «Пізнайко».

 

На високому професійному рівні досвідчений лікар-офтальмолог організовує та проводить лікувально-корекційну роботу з дітьми на сучасному офтальмологічному обладнанні: «TOPCON», «Бівізіотренер», «Електроофтальмоскоп з волоконною основою», «Амбліоспектр лазерний АЛ-01», Амбліостимулятор, Рефрактометр, Макулостимулятор, апарат «Радуга», окуляри Панкова та інші.

 

Інноваційним є використання комп’ютерних програм діагностично-лікувальних та візуальних тренінгів з розвитку бінокулярного зору, лікування амбліопії і косоокості, відновлення зорових функцій.

Програми: «Паттерн», «Стробізмус», «Таблиці Шульте», «Павучок», «Хрестики», «Кільця Ландольта», «Релакс» та багато інших.

 

Індивідуальна корекційна робота забезпечується вчителями – дефектологами. На корекційних заняттях педагоги використовують сучасні методики та різноманітний дидактичний матеріал спеціального призначення. Корекцією мови дітей успішно займається досвідчені логопеди, які впроваджують власні оригінальні прийоми та методики з урахуванням зорових діагнозів дітей.

 

ГІМН СНВК “ПІЗНАЙКО”

слова та музика І. Солов’янової

 

І

Де сонечко привітне й повітря запашне,

Стоїть будинок світлий

Стрічає він мене.

Сюди ходив в садочок, тепер я в школу йду

Знайомі всі куточки,

І друзів тут знайду.

П – в: 

“Пізнайко”, “Пізнайко” це школа моя,

Сюди, як на свято, спішу я щодня.

“Пізнайко”, “Пізнайко” – прекрасна сім’я –

Тут друзів багато знайшов ти і я.

ІІ

Працюють тут  чудові, прекрасні вчителі.

Тут сходинку найпершу

Здолали у житті.

І скільки будем жити, і де б ми не були –

“Пізнайко” – рідну школу

Не раз згадаєм ми!

 

КОНТАКТИ

м. Київ, 04050

вул. Дегтярівська, 6-А

ст. метро «Лук’янівська»

(044) 483-64- 96