IСТОРIЯ ЗАКЛАДУ

З поглядом  в минуле, з вірою в майбутнє.
Спеціальний навчально-виховний комплекс “Пізнайко” Шевченківського району м. Києва.

 

Спеціальний навчально-виховний комплекс “Пізнайко” створений в 2001 році на базі спеціалізованого дошкільного закладу № 335. Спеціалізований садок № 335 був організований у 1962 році на базі дитячого будинку по вул. Овруцька 21-22.

Це був 5 –ти груповий заклад для дітей дошкільного віку.

Завідувала закладом Пасовська Алла Григорівна. Талановита, мудра, професійна, вона об’єднала навколо себе творчий колектив.

 

 

Установа мала офтальмологічний кабінет, де працювала відомий дитячий офтальмолог Надія Ісаківна Пільман , яка вела величезну організаційну та клінічну роботу по боротьбі з дитячою сліпотою в Україні. Це дозволило їй відкрити перші чотири спеціалізовані дитячі садочки для дітей з порушенням органів зору (1967 р.). Один з яких і був садочок № 335.

У 1982 році садочок переїжджає у нову будівлю по вул. Пархоменка 6 -А ( нині Дегтярівська 6-А) з потужністю 13 група на 135 місць. Немало треба було подолати перешкод, щоб  наповнити заклад всім необхідним для вихованців. Колектив працював завзято: наводили лад, готували територію дитячого садка. Пасовська  Алла Григорівна працювала керівником до 1993 року.

З 06.12.1993 року заклад очолила Сідіропуло Ольга Володимирівна, яка застосовуючи креативні вміння і організаторські здібності, у 2001 році була ініціатором реорганізації спеціального дошкільного закладу № 335 в спеціальну школу – дитячий садок «Пізнайко» І ступеня для дітей з вадами зору. З 02.10.2013 року на підставі рішення Київської міської ради № 54/9642 заклад змінив свою назву на спеціальний навчально-виховний комплекс “Пізнайко”.

 

Під  керівництвом Сідіропуло Ольги Володимирівни було створене інноваційне оточення в кореційній системі новітнього закладу освіти, що забезпечує стандарт загальноосвітньої підготовки в умовах безперервності дошкільно-шкільного виховання, навчання та лікування дітей з вадами зору; створення оптимальних умов для довгострокової медико–психологічної реабілітації дітей з порушенням зору.

 

Наступність корекційно-виховних та навчальних процесів забезпечується в початковій школі. В шкільному віці продовжується покращення зорових функцій, закріплюється бінокулярний зір.

У навчально-виховному закладі діти мають можливість лікуватись, відновлювати зорові функції за допомогою досвідченого медичного персоналу та лікаря-офтальмолога в офтальмологічному кабінеті. Кабінет оснащений сучасним офтальмологічним обладнанням і комп’ютерними програмами.

Оснащення кабінету в 80-90рр.

 

Сучасний кабінет “Охорони зору”.

 

До 2012 року керувала офтальмологічною службою ШДС «Пізнайко» лікар-офтальмолог з медичним стажем більше 50 років Голікова Тамара Іванівна. В закладі вона працювала з 1985 року.  Голікова Т.І. у 2007 році стала лауреатом Нагороди ім. Пільман Н.І. «За досягнення у дитячій офтальмології» та вручений відповідний сертифікат. Однією з останніх відзнак була грамота від Метрополіта Київського і всієї України Предстоятеля Української Православної Церкви Володимира.  Свою естафету Голікова Тамара Іванівна передала лікарю-офтальмологу Желновач Ользі Володимирівні, яка має 15 –річний стаж роботи в даній галузі.

Сьогодні ми не можемо не згадати людей, які одні із перших своєю невтомною працею досвідом, мудрістю створили усі умови для розвитку та виховання дітей і по теперішній час працюють з нами: вихователь Палій Світлана Олександрівна, вчителі-дефектологи: Балашова Валентина Петрівна, Пасовька Ірина Борисівна.

 

КОНТАКТИ

м. Київ, 04050

вул. Дегтярівська, 6-А

ст. метро «Лук’янівська»

(044) 483-64- 96