ЖЕЛНОВАЧ ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА

Лікар-офтальмолог дитячий першої категорії

ПРО МЕНЕ

Лікар-офтальмолог дитячий першої категорії, стаж роботи 15 років.

Закінчила НМУ ім. О.О. Богомольця

 

Особливістю лікування дітей в нашому закладі є можливість спостерігати за маленькими пацієнтами частіше, ніж проводяться огляди в поліклініці. Дітки звикають до кабінету охорони зору, не виникає стресових ситуацій при перевірці оченят. Унікальністю  нашого закладу є тісна співпраця лікаря, педагогів та тифлопедагогів. Це дає змогу не тільки підвищити зір, але й отримувати інформацію у доступному вигляді дитині зі зниженим зором.

Кабінет апаратного лікування зору оснащений найновітнішим обладнанням. Кваліфікований персонал з багаторічним досвідом має підхід до кожної дитини.

Ми радіємо, коли бачимо результат нашої праці – підвищення гостроти зору, безопераційне виліковування косоокості.

   

 

Найчастіше батьки цікавляться такою інформацією:

   -Чи можна перевірити зір у немовлят та як часто слід відвідувати офтальмолога?

-Так, стан зорового аналізатора можливо перевіряти з першого дня життя.  Але якщо дитина народилася вчасно, перебіг пологів був необтяжений, перший візит можна запланувати на 3-4 місяць життя. Якщо патології не виявлено а дитина не висловлює скарг – огляди повторюють раз на рік.

 

     -Якщо лікар виписує маленькому пацієнту “окуляри для постійного носіння” а дитинка не надто від цього радіє – чи можна одягати окуляри тільки вдома або тільки під час прогулянки?

-Категорично ні! Якщо окуляри виписані вперше – дозволяється один тиждень поступово звикати – носити по 2-3 години. Але непостійне носіння окулярів, одягання тільки іноді призводить до поганих наслідків. Зір при цьому не покращується, а якщо скельця окулярів складні – може з’явитися астенопія – зорове втомлення.

 

-Чи можливо вилікувати косоокість без операції?

-Є різні види косоокості і для кожного є свій метод лікування. У тому числі хірургічний. Але є і така косоокість, що можна вилікувати без операції – частіше це співдружня акомодаційна косоокість. Процес лікування тривалий, непростий, але у нашому закладі ми отримуємо гарний результ. До школи в дитини досягається рівне положення очей в окулярах.

 

    -Чи можна знехтували косоокістю у дитинстві. А якщо вона не “пройде сама собою” у дорослому віці прооперуватися і забути про неї?

-Абсолютно ні. Акт зору – складний процес, в якому беруть участь обидва ока, зорові імпульси з них поступають до кори головного мозку та складаються у єдиний зоровий образ. При косоокості одне око зазвичай не бере участі у формуванні зорового образу. З віком ця схема засвоюється організмом і навіть після вдалої операції одне око не бере участі у акті бінокулярного зору.

 

            -Що включає в себе лікування косоокості?

-Багато людей притримується думки, що лікування косоокості – це операція. Але це зовсім не так. Існують етапи лікування, які взаємопов’язані та взаємодоповнюючі. Доопераційний етап – коли ми підвищуємо гостроту зору та тренуємо сітківку правильно фіксувати об’єкти ( в цьому нам допомагає комплекс найсучасніших апаратів). Операційний – всім знайомий термін. Та післяопераційний – дуже важливий етам. Саме в цей час на апаратах потрібно зафіксувати правильне положення очей, сформувати бінокулярний зір, натренувати фузійні резерви, що теж можливо в умовах нашого садочка.

«Ми радіємо, коли бачимо результат нашої праці – підвищення гостроти зору, безопераційне виліковування косоокості».

КОНТАКТИ

м. Київ, 04050

вул. Дегтярівська, 6-А

ст. метро «Лук’янівська»

(044) 483-64- 96